Dzieci Maryi i Młodzież Maryjna

Wspólnota Dzieci Maryi przy naszej parafii w Międzybrodziu Bialskim powstała w 2000 roku z inicjatywy s. Marii Najowicz CSS ówczesnej katechetki. Od początku Kółko Maryjne pod nazwą „Promyki Maryi” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dziewczynek. Już na pierwsze spotkanie, które miało miejsce 20 września 2000 r. przyszło 29 dziewczynek. Stopniowo grupa powiększała się dzięki zaangażowaniu s. Marii i kolejnych Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które prowadziły tę grupę: s. Renaty Tondytko, s. Konstancji Piskor i s. Sabiny Wośko, s. Julii Karpacz. Pierwsze Płomyki Maryi, już jako osoby dorosłe, włączały się w działalność wspólnoty, czy to poprzez granie na gitarze i animowanie śpiewu podczas adoracji i Mszy Świętych dla dzieci, czy też poprzez pomoc w przygotowaniu zabaw i konkursów z okazji Dnia Dziecka.

 

W tej chwili wspólnota liczy 26 członków i 3 kandydatki. Poprzez spotkania Wspólnoty Dzieci Maryi pragniemy uczyć się jak naśladować Matkę Bożą w życiu codziennym i czynnie włączać się w życie Kościoła. Staramy się też pomagać innym czy to poprzez zwyczajną dobroć na co dzień, czy też wykonywanie różnych prac plastycznych (np. różańców misyjnych, cytatów na korze, pierników w kształcie serca lub ryby, motyli) i rozprowadzanie ich, aby wesprzeć chore lub biedne dzieci w Polsce i na misjach, a także, aby zebrać fundusze na nasze wspólne wyjazdy. W okresie Świąt Bożego Narodzenia staliśmy się także kolędnikami misyjnymi, aby pomóc dzieciom z Afryki i podtrzymywać tradycję wspólnego kolędowania.

 

Na naszych spotkaniach oprócz modlitwy i ciekawych zajęć jest też bardzo dużo zabawy i radości, wspólne wycieczki (np. do Bielska Białej, Wadowic i nie tylko). Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej a także z przedszkola (w tej chwili mamy czworo Dzieci Maryi z przedszkola i trzy kandydatki) na nasze cotygodniowe spotkania w każdy czwartek od 15.00 do 16.00.

 

 

 

Natomiast gimnazjalistki mają swoje spotkania w każdą pierwszą środę miesiąca (czasami częściej) w ramach Młodzieży Maryjnej. Staramy się tak jak Maryja wszystko czynić na chwałę Bożą także podczas jazdy na rowerze, rolkach czy łyżwach. Przede wszystkim chcemy pokazać, że można i warto angażować się w życie religijne a przy tym radośnie realizować swoje pasje.