GRUPA MŁODZIEŻOWA

PARAFII ŚW. MARII MAGDALENY

W MIĘDZYBRODZIU BIALSKIM1

Nasza Grupa Młodzieżowa jest owocem Światowych Dni Młodzieży.

2

3

Zainspirowani słowami Papieża Franciszka chcemy zamienić kanapę na buty wyczynowe. Papież powiedział: "Bóg liczy na Ciebie z powodu tego kim jesteś, a nie z powodu tego co masz: w Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego telefonu komórkowego używasz". Chrześcijanie jako ludzie wiary, nie powinni uciekać od życia, ale twórczo się w nie zaangażować. Szczególnie ludzie młodzi muszą uważać, aby nie zostać "przedwczesnymi emerytami". Dlatego od września spotykamy się w każdy piątek po Mszy wieczornej w sali Domu Parafialnego.

4

Żeby to wszystko się udało, nie wystarczą piątkowe spotkania, dlatego na nich nie poprzestajemy. W ramach formacji udało nam się być na kilku wyjazdach:

 

WEEKEND W GÓRACH (KOSZARAWA)

 

W dniach od 23 do 24 września wspaniale spędziliśmy czas w Klasztorze Franciszkanów w Koszarawie. Udało się nam nawet wyjść na Pilsko (1557 m n.p.m.). Uczestniczyliśmy również we Mszy świętej w pięknym, połączonym z klasztorem kościele.

5
 6  

KONCERT Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

 

16 października udaliśmy się na koncert z okazji Dnia Papieskiego do Andrychowa. Wspólnie z osobami z tamtej parafii przeglądaliśmy historię Swiatowych Dni Młodzieży oraz śpiewaliśmy pieśni

 

KONCERT "ARE YOU READY? YES"

 

W dniu 28 października pojechaliśmy na koncert po ŚDM: "Are you ready? Yes" do Krakowa. Koncert odbył się w Tauron Arenie. Na początku zagrał zespół "niemaGotu". Następnie rozpoczęła się bardzo uroczysta Msza święta. Ten wieczór bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.

 7
   
 8  

KONCERT "BÓG LICZY NA CIEBIE"

 

17 listopada pojechaliśmy na kolejny koncert po ŚDM: "Bóg liczy na Ciebie" do Krakowa (Tauron Arena). Podczas tego koncertu zagrali m.in. TGD, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Iwaneczko, chór ŚDM pod dyrekcją Adama Sztaby i wielu innych. Utwory przeplatały się z projekcjami z wizyty Papieża Franciszka. Było to dla nas cudowne przeżycie.

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W PZOL-U

 

5 grudnia razem ze św. Mikołajem udaliśmy się do Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim. Przedstawiliśmy krótką scenkę oraz kilka pieśni. Każda osoba dostała prezent w postaci słodkiego upominku. Cieszymy się że mogliśmy sprawić aby na ich twarzach zagościł uśmiech.

 9
   
 10

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM DLA MŁODZIEŻY MARYJNEJ, LEKTORÓW

 

Święty Mikołaj odwiedził również nasze wspólnoty parafialne. Aby dostać prezent musieliśmy odpowiedzieć na pytania zadawane przez aniołki św. Mikołaja.

 

WIECZÓR UWIELBIENIA

 

16 lutego wybraliśmy się na Wieczór Uwielbienia, który odbył się w Andrychowie. Wysłuchaliśmy konferencji Biskupa Grzegorza Rysia. Po konferencji skupiliśmy się na modlitwie oraz śpiewie. Mieliśmy możliwość adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To był świetny czas, w którym każdy mógł indywidualnie spotkać się z Panem.

 11
12

 

WYJAZD DO KINA

 

27 lutego udaliśmy się do Bielska Białej do kina na film pt. "Zerwany Kłos". Inscenizcja przedstawia historię życia błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film bardzo się nam podobał, ponieważ porusza wiele problemów, które są aktualne w dzisiejszych czasach np. prześladowanie za wiarę.

 

MŁODZIEŻOWA DROGA KRZYŻOWA NA HROBACZĄ ŁĄKĘ

 

17 marca razem z młodzieżą z dekanatu międzybrodzkiego udaliśmy się na Młodzieżową Drogę Krzyżową na Hrobaczą Łąkę. Podczas przechodzenia ze stacji na kolejną, młodzież z poszczególnych miejscowości przenosiła krzyż. Po ciężkiej drodze na szczyt, otrzymaliśmy nagrodę w postaci ciasta i herbaty.

13
 14  

WEEKEND W GÓRACH ŚNIEŻNICA 2017

 

Od 24 do 26 marca spędziliśmy czas w górach w Kasinie Wielkiej. Pierwszego dnia poszliśmy do klimatycznego, drewnianego kościółka, aby odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kolejnego dnia wyszliśmy na górę Ćwilin(1072 m n.p.m.). Droga na szczyt była bardzo ciężka do przejścia. Mimo trudu (dzięki pomocnym dłoniom i wzajemnym wsparciu) udało nam się dotrzeć i wrócić do ośrodka. Tego samego dnia zrobiliśmy ognisko. W ostatnim dniu wyszlismy na szczyt Śnieżnicy (1006m n.p.m.) oraz uczestniczyliśmy we Mszy świętej.