OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi-Ducha Świętego. Ten fakt uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi.

Nabożeństwo majowe w dniu dzisiejszym o godz. 17:30.

Bóg zapłać  za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodziców dzieci rocznicowych oraz młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania. W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców z przysiółków Kotelnica, Pielesze i Stworowie.

W tym tygodniu:

- W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji. Na zakończenie adoracji nabożeństwo majowe.

- We wtorek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika - patrona naszej diecezji.

- W środę – Święto Nawiedzenia NMP. O godz. 17.00 ks. bp Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

- W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

I czwartek miesiąca z okazją do adoracji i spowiedzi od godz. 16.00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe.

- W piątek – I piątek miesiąca adoracja i spowiedź od godz. 16.00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe. Odwiedziny chorych w domach od godz.8.30. Nie będzie dodatkowej spowiedzi przed Bożym Ciałem, starajmy wykorzystać spowiedź przed Mszami świętymi i z okazji I Czwartku i Piątku.

- W sobotę – Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. O poniesienie figury Matki Bożej prosimy panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

- W niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 15:00 ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne w domu sióstr kanoniczek.

W minionym tygodniu pochowaliśmy naszych parafian Grzegorza Latowskiego i Annę Piechnik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.