V Niedziela Wielkanocna - 28.04.2024 r.

Słowo Boże V niedzieli wielkanocnej odsłania niezwykłą tajemnicę obecności Chrystusa, która jednoczy się z człowiekiem. Tę znamienną rzeczywistość wyraża wzajemne „zamieszkanie” Boga w człowieku i człowieka w Bogu.

Wielkie podziękowanie za ofiary na radio Anioł Beskidów. Zebraliśmy 1860zł. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na pokrycie kosztów wyasfaltowania parkingu parafialnego. Polecam to dzieło waszej ofiarności. Bóg zapłać.

1. Dziś u sióstr kanoniczek o godz. 15.00 kolejne spotkanie biblijne, na które serdecznie zapraszam.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z przysiółków Pijaki, za Groble, Pagorek. W tym tygodniu w sobotę  prosimy o tę posługę parafian z przysiółków Pyrtki, Pod Górkami
  3. W tym tygodniu

- w poniedziałek – Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji od godz. 16:00.

- we wtorek – O godz. 11.00 wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka z Hałcnowa do Łagiewnik. O godz. 15.00 Msza św. w Kętach u św. Jana Kantego.

- w środę – Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.

- w czwartek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego sakramentu z okazją do spowiedzi z racji I czwartku miesiąca. Na zakończenie nabożeństwo majowe.

- w piątek  – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele zgodnie z porządkiem niedzielnym. Spowiedź i adoracja z racji I piątku od godz. 16.30. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna.

- w sobotę – Wspomnienie św. Floriana.  Pierwsze nabożeństwo fatimskie o godz. 17:00. O niesienie figury Matki Bożej prosimy członków Róż Różańcowych. Nabożeństwa będzie prowadził ks. Maciej Godzieszka, wikariusz pochodzący z Żywca-Moszczanicy a obecnie posługujący w Starym Bielsku.

Po procesji poświęcenie obrazu NMP, który wrócił na swoje miejsce. (ołtarz polowy). Odwiedziny chorych od godz. 8.30